ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Giresunda Anlaşmazlık Çözümü, Müzakere ve Akran Arabuluculuğu Konferansı Düzenlendi

E-posta Yazdır PDF

Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda anlaşmazlık çözümü, müzakere ve akran arabuluculuğu eğitimi adı altında bir konferans ve çalıştay gerçekleştirildi.

Devamını oku...
 

Restorative Circles Atölye Çalışmaları

E-posta Yazdır PDF

İstanbul (23 Kasım) ve Ankara (27-28 Kasım 2010) Gruplarda, Kuruluşlarda, Topluluklarda ve Ailelerde Çatışmalardan Öğrenmek İçin: Restorative Circles

Yanlış anlamalar ve çatışmalar yaşamın çeşitliliğinin kaçınılmaz bir parçasıdır. Ancak bir çatışma durumunda, grup olarak yapabilmek şöyle dursun bireysel olarak bile ilişkilerimize zarar vermeyecek ve acıya neden olmayacak şekilde davranmayı çok azımız biliyoruz. Restorative Circles; bireylere, ailelere, gruplara, kuruluşlara ve topluluklara, çatışmaların yıkıcı değil, güven içinde ve yapıcı bir şekilde iletişimi sürdürerek yaşanması için çeşitli yollar öneriyor.

Devamını oku...
 

Denizlide Arabuluculuk Semineri

E-posta Yazdır PDF

 

Türkiye'de Arabuluculuk Uygulama Kapasitesi Oluşturulması projesi kapsamında Denizli'de de seminer düzenleniyor. Adalet Bakanlığı, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ile İngiltere Büyükelçiliği ortaklığı ile yürütülen “Türkiye’de Arabuluculuk Uygulama Kapasitesi’nin Oluşturulması” Projesi kapsamında Hukukî Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk konulu bölgesel seminerler dizisinin üçüncüsü 6 Kasım 2010 Cumartesi günü Denizli’de gerçekleşecek.

Devamını oku...
 

Maltepe Üniversitesi SOYAÇda Arabuluculuk Eğitimi Düzenlendi

E-posta Yazdır PDF

Dünyada çok çeşitli alanlarda kullanılmaya başlanan ‘arabuluculuk’ yöntemi Türkiye’de de yer ediniyor. Sokak çocuklarıyla ilgili çalışan uzmanlar ve akademisyenler arasındaki mesafeyi ortadan kaldırmak isteyen SOYAÇ da bir ‘arabuluculuk’ eğitimi düzenledi

Devamını oku...
 

Anayasal Hak ve Hürriyetler ile Yargılamaya Hakim Olan İlkeler Işığında Arabuluculuk

E-posta Yazdır PDF

GİRİŞ

 

Arabuluculuk, bir uyuşmazlık çözüm yolu olarak insanlık tarihi kadar eski olmasına karşılık, hukuk sistemiyle bütünleşmesi itibariyle yeni bir yöntemdir. Bu sebeple çağdaş arabuluculuğun, sulh mahkemeleri ve hukuk hâkimlerinin tarafları sulha teşviki gibi geleneksel uyuşmazlık çözüm yollarından ayrılması gerekir.

Devamını oku...
 


Sayfa 10 - 35

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 22 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Kuş olmayanın, uçurumlar üzerinde yuva kurmaması gerekir

Friedrich Nietzsche