ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

TBMM Adalet Komisyonu arabuluculuk kanunu tasarısını alt komisyona sevketti

E-posta Yazdır PDF

 

TBMM Adalet Komisyonu, hukuk uyuşmazlıklarının arabuluculuk yoluyla çözümünü düzenleyen tasarıyı alt komisyona sevketti. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, arabuluculuk sisteminin amacının, uyuşmazlıkların tarafların gözetiminde daha kısa sürede, daha az masrafla çözümlenmesi olduğunu belirterek, “Normal yargılamada bir kazanan bir de kaybeden vardır. Oysa alternatif uyuşmazlık çözüm yolunda herkes kazanmaktadır” dedi.

Devamını oku...
 

İstanbul Barosundan Arabuluculuğa Karşı Kırmızı Kart Protestosu

E-posta Yazdır PDF

Fransa, İtalya, Fas, Hollanda, Brezilya, ABD, Çin, Kanada, İngiltere, Almanya ve Yunanistan olmak üzere 11 ülke temsilcisinin konuşmacı,  30 Baro Başkanı veya temsilcisi ile pek çok hakim ve avukatın izleyici olarak katıldığı “Dünyada Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Uygulamaları” konulu Uluslararası Çalıştay, başta İstanbul Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte 50’ye yakın İstanbul Barosu avukatı tarafından ellerinde bulunan pankartlar ve kırmızı kartlarla toplantının yapıldığı salona girilmek suretiyle protesto edildi.

Devamını oku...
 

Eskişehir Barosu: Arabuluculuk, avukatlığın aldığı en büyük darbe olacak

E-posta Yazdır PDF

Eskişehir Baro Başkanı Rıza Öztekin, Arabuluculuk Tasarısı'nın gündeme getirilmesinin avukatlık mesleğinin bugüne kadar aldığı en büyük darbe olacağını söyledi.

Devamını oku...
 

Kitap: Avukatın Uzlaşma Sağlama Yetkisi - Şamil DEMİR

E-posta Yazdır PDF

Avukatın Uzlaşma Sağlama Yetkisi adlı bu çalışma Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans tezi olarak hazırlanmış ve 08.07.2011 tarihinde Prof. Dr. Kudret Güven, Prof. Dr. Ramazan Arslan ve Doç. Dr. Mustafa S. Özbek’ten oluşan jüri tarafından oybirliğiyle başarılı bulunmuştur.

Devamını oku...
 

Arabuluculuk Yoluyla Uyuşmazlık Çözümünde Temel Aşamalar ve Taktikler, Dr. Elif Kısmet Kekeç

E-posta Yazdır PDF

İnsanların sosyalleşmesi ile birlikte, anlaşmazlık ve uyuşmazlıkların doğması kaçınılmaz hale gelmiştir. Uyuşmazlıklar, insan hayatının kalitesini bozan, istenmeyen durumlardır ve bir an evvel ortadan kaldırılmaları veya tolere edilebilir hale getirilmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda bir çözümden bahsedildiğinde ilk akla gelen, mahkemeler ve uyuşmazlığın yargısal yollarla giderilmesidir.

Devamını oku...
 


Sayfa 5 - 35

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 8 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Kötü günler dehayı uyandırır, iyi günler ise uyutur.

Horace Mann