ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Adalet Bakanlığından Arabuluculuk Eğitimine İlişkin Açıklama

E-posta Yazdır PDF

Adalet Bakanlığı, bazı eğitim kurumlarının Bakanlığın bilgisi dahilinde arabuluculuk eğitimi verdikleri iddilarına ilişkin olarak, Bakanlığın söz konusu eğitim kurumları ile herhangi bir şekilde görüşme yapmasının ve bu kurumlara onay vermesinin mümkün olmadığını bildirdi.

Devamını oku...
 

ABDde Bir Arabulucunun Seçilmesi ve Rekabet Şartları

E-posta Yazdır PDF

Harvard Program on Negotiation (Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Müzakere Programı), müzakere biliminin gelişiminde dünyada hatırı sayılır ve öncü bir rol üstlenmiş durumdadır. Düzenli bültenleri, yayınladığı kitaplar ve internet sitesi ile bu konudaki liderliğini "tecrübeleri paylaşarak" artırmaktadır. Ticari müzakereler, çatışma yönetimi, kriz yönetimi, uyuşmazlık çözümü, kolaylaştırıcılık, aile ilişkileri, finansal müzakere, kişisel müzakere ve arabuluculuk konularında stratejiler ve ipuçları yayınlayan Harvard Müzakere Programının, arabuluculuk ile ilgili en son yayını ise "Arabulucu Seçimi" ile ilgili.

Devamını oku...
 

Uzlaşma El Kitabı (e-kitap)

E-posta Yazdır PDF

"Ceza Adalet Sisteminde Uzlaşma Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi" kapsamında uygulayıcılar ve değerli akademisyenlerin katkılarıyla geliştirilen "Uzlaşma El Kitabı" nın önsözlerini, içindekiler bölümünü ve indirme linklerini aşağıda bulabilirsiniz. Kitap,  uzlaşma kurumunun Türkiye'de etkin bir şekilde uygulanması yönünde savcı, hakim ve uzlaştırmacılar dahil olmak üzere uygulayıcılara yönelik pratik bilgileri içermektedir.

Devamını oku...
 

Ankara Barosu Başkanı Av. Vedat Ahsen Çoşarın Konuşması

E-posta Yazdır PDF

Konya Ticaret Odası ev sahipliğinde 8 - 9 Aralık 2009 tarihlerinde Düzenlenen, Türkiye'de Ticari ve Hukuki Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk konulu Kongrenin ilk gününde, Ankara Barosu Başkanı Av. Vedat Ahsen Coşar tarafından yapılan açılış konuşmasının metni:

Devamını oku...
 

Arabuluculukta Hollanda Deneyimi

E-posta Yazdır PDF

05-06 Kasım 2009 tarihinde düzenlenen Hukuki Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk Sempozyumu’nda Hollanda Mahkeme Bağlantılı Arabuluculuk Kurumu yöneticisi ve 1999 yılında beri Hollanda’da mahkeme bağlantılı arabuluculuk sürecinin başlatılması ve yönlendirilmesinde önemli rol oynayan Macheld Pel ‘in konu ile ilgili paylaştığı deneyimleri ve görüşleri şu şekildedir;

Devamını oku...
 


Sayfa 13 - 35

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 68 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Hazır olmak, zaferi yarılamaktır.

Miguel de Cervantes Saavedra